داروخانه آنلاین مکمل فارمسی , فروش اینترنتی مکمل های دارویی و ورزشی 0

آنتی اکسیدان ها


Mojgan Shahin Mojgan Shahin / پوست
22 مهر 1398

آنتی اکسیدان چیست و چه کاربردی دارد ؟

آنتی اکسیدان :

آنتی اکسیدان ها از عواملی می باشند که با اهدا الکترون به رادیکالهای آزاد ( اکسیدان ها ) مانع از تخریب سلولی و آسیب های مزمن می شوند . رادیکالهای آزاد در فرآیندهای متابولیسمی بدن ایجاد می شوند  . همچنین دود سیگار , آلودگیها , اشعه و استرس و ... در تولید آنها نقش دارند .

بدن ما قادر است آنتی اکسیدان تولید کند ولی توانایی بدن در تولید این واد با افزایش سن , کاهش می یابد .

ما با تغییر شیوه زندگی , استفاده از رژیم غذایی مناسب و استفاده از مکمل ها می توانیم به بدن در تولید آنتی اکسیدان مورد نیاز کمک کنیم .

کو کیوتن نقش ویژهای بعنوان آنتی اکسیدان ایفا می کند . این ماده دارای ساختار مشابه ویتامین ها است و تقریبا در کلیه بافت های بدن انسان وجود دارد . عملکرد اصلی کوکیوتن در پذیرش و دادن الکترون در واکنش های بیوشیمیایی است . این ماده باعث پایداری غشا سلول های بدن می شود . تمام سلول ها توسط غشایی از 2 لایه چربی احاطه شده اند که در برابر موادی به نام رادیکال های آزاد آسیب پذیرند و کوکیوتن با نقش آنتی اکسیدانی خود از آنها محافظت میکند .

اگرچه کوکیوتن ها در هنه سلول های بدن بطور طبیعی ساخته می شود ولی گاهی میزان آن به دلایلی مثل افزایش سن , شیوه زندگی , عوامل محیطی و مصرف برخی داروها کم می شود . کوکیوتن باعث پیشگیری از بیماریهای قلبی عروقی و تولید انرژی می شود .

از مواد دیگر که خاصیت آنتی اکسیدانی دارند میتوان به موارد زیر اشاره نمود :

سلنیوم , ویتامین E , ویتامین C , بتاکارون

کالای مرتبط

برای ارسال نظر باید عضو شوید